Szukaj

Dlaczego warto mieć rolety zaciemniające w sypialni?

Dlaczego warto mieć rolety zaciemniające w sypialni?

Wszyscy kochamy słońce! Niestety, zdarzają się momenty, w których mamy go po prostu dość. Gdy budzi nas rano w wolny weekend lub zbyt mocno nagrzewa pokój, z pomocą przyjdą rolety zaciemniające. Dlaczego warto mieć rolety zaciemniające w sypialni? Rolety do sypialni wydają się być podstawowym elementem jej wyposażenia. Dlaczego? Powodów jest wiele. Oto 7 z

Wszyscy kochamy słońce! Niestety, zdarzają się momenty, w których mamy go po prostu dość. Gdy budzi nas rano w wolny weekend lub zbyt mocno nagrzewa pokój, z pomocą przyjdą rolety zaciemniające.

Dlaczego warto mieć rolety zaciemniające w sypialni?

Rolety do sypialni wydają się być podstawowym elementem jej wyposażenia. Dlaczego? Powodów jest wiele. Oto 7 z nich:

  1. Ochrona prywatności

Sypialnia to jedno z tych miejsc w naszym domu, w którym chcemy czuć się komfortowo i swobodnie. Jeśli jest ona zlokalizowana na parterze, wzrok sąsiadów lub przechodniów mogą powodować dyskomfort. Dlatego rolety zaciemniające to idealne rozwiązanie. Są grube, nie prześwitują, a tym samym zapewniają intymność.

  1. Łatwe w utrzymaniu czystości i higieny

Gdy brakuje czasu na codzienne sprzątanie, pranie i prasowanie zasłon czy firan może sprawiać kłopot. Zamiast nich, w sypialni doskonale sprawdzają się rolety. Jeśli wybierzemy odpowiedni materiał, jego czyszczenie będzie ograniczało się do przetarcia wilgotną gąbką.

  1. Duże możliwości aranżacyjne

Oprócz tego, że są funkcjonalne, rolety niewątpliwie stanowią element dekoracyjny. Zwracają uwagę każdego, kto tylko wejdzie do pokoju. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele kolorów i motywów rolet: klasycznych szarych czy w żywych, żółtych barwach. Mogą wkomponowywać się w styl całego pokoju. Jeśli wybierzemy żywe barwy i dołożymy kilka dodatków, sprawią, że wnętrze zyska niepowtarzalny charakter i nie będzie nudne.

  1. Bezpieczne dla dzieci i zwierząt

Małe dzieci i zwierzęta często interesują się firankami i zasłonkami. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu pionowe pasma rzucają się w oczy już od wejścia do sypialni. Wystarczy chwila nieuwagi, by je zniszczyć, zerwać lub zrobić sobie krzywdę. Rolety są bezpieczniejsze, ponieważ wystarczy je zwinąć do góry, by nie były w zasięgu najmłodszych domowników. Ułatwiają to nowoczesne mechanizmy, które są podatne na regularną eksploatację.

  1. Alternatywa dla alergików

Rolety, w przeciwieństwie do zasłon, mają znacznie grubszy materiał. Ponadto, niektóre z nich pokryte są antystatyczną warstwą, która uniemożliwia osadzanie się kurzu. Dzięki temu są one bardziej bezpieczne dla alergików, nie gromadzą kurzu ani roztoczy.

  1. Idealne warunki do filmu

Białe rolety do sypialni sprawdzają się również jako tło do wyświetlania filmu z rzutnika. Nie trzeba rozstawiać statywu, rozwijać tła. Wystarczy odpowiednio ustawić urządzenie, aby cieszyć się seansem w pełni zaciemnionym pokoju.

  1. Ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pokoju

Latem, gdy temperatury są wysokie, spanie w nagrzanym pokoju może nie być komfortowe. Długie wieczory i wczesne wschody słońca sprawiają, że godziny snu znacznie się skracają. Robi się duszno, a sen nie jest wystarczająco relaksujący. Dlatego podczas wyboru rolet warto zdecydować się na te, które będą odbijały promienie.

Rolety stają się obowiązkowym wyposażeniem każdej sypialni. Jak widać, ich montaż przynosi wiele korzyści. Zawieszone w oknie raz, pozostaną w nim na długie lata.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy