Szukaj

Na czym polega pranie wykładzin metodą kapsułową? Jakie preparaty wybrać?

Na czym polega pranie wykładzin metodą kapsułową? Jakie preparaty wybrać?

Powierzchnie biurowe bywają nierzadko dosyć rozległe, a ponadto panuje w nich spory ruch. Odbywa się on zazwyczaj na wykładzinach dywanowych, na które nanoszony jest pył, kurz oraz różnorakie inne drobiny i z których po dłuższym okresie eksploatacji trudno usunąć nagromadzone zabrudzenia. Zwykłe odkurzanie nie jest w stanie oczyścić takich wykładzin i niezbędne staje się użycie

Powierzchnie biurowe bywają nierzadko dosyć rozległe, a ponadto panuje w nich spory ruch. Odbywa się on zazwyczaj na wykładzinach dywanowych, na które nanoszony jest pył, kurz oraz różnorakie inne drobiny i z których po dłuższym okresie eksploatacji trudno usunąć nagromadzone zabrudzenia. Zwykłe odkurzanie nie jest w stanie oczyścić takich wykładzin i niezbędne staje się użycie nowocześniejszych metod. Jedną z nich jest metoda kapsułowa, charakteryzująca się brakiem konieczności zdejmowania wykładzin.

Pranie wykładzin metodą kapsułową – na czym polega?

Prać wykładziny dywanowe można na wiele sposobów, a na czym polega pranie wykładzin metodą kapsułową?

Metoda kapsułowa albo metoda kapsułkowania stosowana jest najczęściej do mycia wykładzin na dużych powierzchniach, np. biurowych. Metoda polega na naniesieniu na powierzchnię specjalnego preparatu, który następnie zostanie wtarty do wewnątrz włókien wykładziny. Metoda ma kilka etapów i jeżeli wykładzina ma zostać oczyszczona, muszą być one przeprowadzane po kolei i bez pomijania któregokolwiek z nich.

Pierwszym krokiem jest dokładne odkurzenie powierzchni wykładzin za pomocą odkurzacza o relatywnie dużej mocy. Następnie należy usunąć z powierzchni wykładziny tłuste plamy oraz zabrudzenia typu ślady po gumach do żucia. Chodzi o usunięcie z wykładziny zabrudzeń nierozpuszczalnych w wodzie. Dopiero po tych etapach natryskiwany jest na wykładzinę preparat, by następnie zostać wtartym do wewnątrz za pomocą maszynowej szorowarki. Jest to konieczne, ponieważ to właśnie podczas tego etapu brud oddzielany jest od włókien i zamykany w kapsułach preparatu, a szorowarka wydatnie się do tego przyczynia. Po użyciu maszyny, oczyszczoną preparatem wykładzinę należy pozostawić do wyschnięcia. Ostatnim etapem jest staranne odkurzenie powierzchni wykładziny w celu zebrania kapsułek z wchłoniętym przez nie brudem.

Jakie preparaty wybrać do prania wykładzin dywanowych metodą kapsułową?

Swift jest polskim producentem środków czystości, pośród których znajdują się również odpowiednie preparaty do prania wykładzin dywanowych metodą kapsułową. Jakie preparaty wybrać od Swish? Najnowszym polecanym preparatem do mycia powierzchni metodą kapsułową jest ES93+ ENCAPSULATION CLEANER, który został opracowany nie tylko z myślą o usuwaniu brudu, ale również bezpieczeństwa ekologicznego. Środek jest bezpieczny w użytkowaniu, a ze względu na rozcieńczanie z wodą również niezwykle wydajny. Nadaje się do użycia w miejscach użyteczności publicznej, w biurach, hotelach, czy w restauracjach.

Pranie wykładzin metodą kapsułową w miejscach o dużym natężeniu ruchu warto przeprowadzać kilka razy w roku, ale zlecać takowe tylko profesjonalistom.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy