Szukaj

Projekt ogrodzenia palisadowego – co powinien zawierać?

Projekt ogrodzenia palisadowego – co powinien zawierać?

Ogrodzenia panelowe i palisadowe to rozwiązania, które są zdecydowanie najczęściej wybierane przez właścicieli posesji prywatnych w Polsce. W artykule przeanalizujemy, co powinien zawierać kompletny projekt ogrodzenia palisadowego. Materiał ogrodzenia palisadowego Zanim zaczniemy projektować nasze ogrodzenie, powinniśmy podjąć decyzję co do materiału, z jakiego ma być ono wykonane. W tym obszarze mamy naprawdę szeroki wybór –

Ogrodzenia panelowe i palisadowe to rozwiązania, które są zdecydowanie najczęściej wybierane przez właścicieli posesji prywatnych w Polsce. W artykule przeanalizujemy, co powinien zawierać kompletny projekt ogrodzenia palisadowego.

Materiał ogrodzenia palisadowego

Zanim zaczniemy projektować nasze ogrodzenie, powinniśmy podjąć decyzję co do materiału, z jakiego ma być ono wykonane. W tym obszarze mamy naprawdę szeroki wybór – oferta producentów obejmuje płoty z aluminium, kutej stali, drewnopodobne, stalowe czy z tworzyw sztucznych. Z pewnością znajdziemy wiec produkt spełniający nasze wymagania. Ogrodzenie aluminiowe jest lekkie i ma opływowe kształty, a przy tym jest niezwykle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Z kolei płoty stalowe są zdecydowanie najpopularniejsze ze względu na największy wybór i dobry stosunek ceny do jakości. Z tego materiału wykonywane jest zwykle powszechnie instalowane ogrodzenie palisadowe z podmurówką. Natomiast płoty z tworzyw sztucznych cechuje bezproblemowy montaż i niewielka waga.

Cena ogrodzenia palisadowego

W naszym projekcie musimy oczywiście uwzględnić budżet, jakim dysponujemy na ogrodzenie naszej posesji. Na koszt takiej inwestycji wypływa wiele czynników – m.in. wielkość i ukształtowanie terenu, który chcemy ogrodzić, rodzaj i wzór materiału, a także sposób montażu słupków i przęseł. Warto dodać, że jeśli planujemy zakupić ogrodzenie palisadowe z podmurówką, powinniśmy doliczyć także koszt samej podmurówki, a ten zależny jest przede wszystkim od rodzaju łączeń i ławy betonowej. Nie możemy też zapomnieć o wynagrodzeniu ekipy, która będzie montować ogrodzenie. Stawki będą różnić się w zależności od regionu Polski czy cech samego płotu.

Ogrodzenie horyzontalne czy pionowe?

Nowoczesne ogrodzenia palisadowe to zwykle ogrodzenia horyzontalne, czyli poziome. Z kolei konstrukcje pionowe są uważane za klasyczne i z tego względu są wciąż zdecydowanie częściej spotykane. Układ szczebli musi oczywiście znaleźć się w naszym projekcie.

Ogrodzenia horyzontalne zwykle gwarantują większą prywatność ze względu na wysoką nieprzezierność. Montuje się je dość łatwo, ale są bardzo wytrzymałe oraz odporne na trudne warunki atmosferyczne i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Będą pasować do nowoczesnego, designerskiego stylu zabudowań. Z kolei ogrodzenia palisadowe pionowe skuteczniej chronią posesję przed wtargnięciem na posesję, gdyż dzięki wertykalnym szczeblom sforsowanie konstrukcji jest mocno utrudnione.

Wzór ogrodzenia palisadowego

W projekcie naszego ogrodzenia musi znaleźć się miejsce na design. Nowoczesne ogrodzenia palisadowe mają zwykle prostą, minimalistyczną konstrukcję i szczeble w układzie horyzontalnym. Z kolei bardziej klasyczne wersje mogą posiadać bogatsze zdobienia i bardziej rzucające się w oczy wykończenie.

Rodzaj furtki lub bramy

Bardzo ważnym elementem ogrodzenia jest furtka oraz brama. Powinny być one wykonane z dobrej jakości materiałów i dopasowane do stylu w, którym utrzymane są zabudowania znajdujące się na posesji oraz samo ogrodzenie. Pamiętajmy przy tym, by wybrać model, który zagwarantuje nam wysoki komfort użytkowania i pełne bezpieczeństwo. Do ogrodzenia palisadowego najczęściej wybierane są bramy przesuwne ręczne lub automatyczne.

Kompleksowo opracowany projekt ogrodzenia palisadowego to pierwszy i najważniejszy krok do zapewnienia naszej posesji właściwej ochrony. Pamiętajmy, by zainwestować w dobrej jakości materiały i wybrać sprawdzonych specjalistów, którzy fachowo zamontują nasz płot oraz udzielą gwarancji na swoje usługi. Ogrodzenie to bowiem wieloletnia inwestycja, która powinna być dobrze przemyślana.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy