Szukaj

Chrzest – jaki tort wybrać?

Chrzest – jaki tort wybrać?

Narodziny dziecka to dla każdego rodzica najważniejsze wydarzenie w życiu. Od pierwszych dni życia starają się zapewnić nowemu członkowi rodziny opiekę oraz miłość i ciepły rodzinny dom. Jeżeli rodzice są dodatkowo osobami wierzącymi, niewątpliwe prędzej czy później przyjdzie im zorganizowanie chrztu świętego. O ile w przypadku samej mszy chrzcielnej nie powinno być problemów, tak w

Narodziny dziecka to dla każdego rodzica najważniejsze wydarzenie w życiu. Od pierwszych dni życia starają się zapewnić nowemu członkowi rodziny opiekę oraz miłość i ciepły rodzinny dom. Jeżeli rodzice są dodatkowo osobami wierzącymi, niewątpliwe prędzej czy później przyjdzie im zorganizowanie chrztu świętego. O ile w przypadku samej mszy chrzcielnej nie powinno być problemów, tak w celu przygotowania późniejszego przyjęcia dla gości – trzeba troszkę się nabiegać. Wszak czy ktoś wyobraża sobie imprezę chrzcielną bez tortu?

Przyjęcie z okazji chrztu świętego

Żyjemy obecnie w czasach, w których inflacja pędzi szybciej niż Robert Kubica w bolidzie formuły 1. Dla niejednego rodzica oznacza to zrezygnowanie z imprezy chrzcielnej w restauracji na rzecz skromnego poczęstunku w zaciszu domowym, ze względu na brak wystarczających funduszy. Niezależnie jednak od tego, w jakim miejscu organizowane jest przyjęcie – niektóre rzeczy jak np. tort, to elementy, które muszą zagościć na stole. Tort na chrzest to bardzo ważna rzecz podczas przygotowywania całej imprezy. To właśnie tort niejednokrotnie pełni funkcję dekoracyjną, która swoim wyglądem przypomina wszystkim zebranym gościom o tym ważnym w życiu rodziców oraz małego człowieka dniu. Dlatego też warto zadbać o to, aby ten element był starannie przygotowany oraz reprezentatywny. Niektórzy mogą pokusić się o własnoręczne zrobienie takiego tortu, jednak zamawiając takowy ze sprawdzonej cukierni – można spodziewać się piorunującego efektu oraz przepysznego smaku. Jaki jednak tort wybrać?

Jaki tort wybrać na chrzest?

Jaki tort wybrać na chrzest? To pytanie, które zadają sobie rodzice podczas przygotowywania przyjęcia dla nowego członka rodziny. Przede wszystkim najważniejsza jest wielkość ciasta oraz jego struktura. Jeżeli zaproszonych gości jest wielu – wtedy warto pokusić się o duży tort, który niejednokrotnie może być nawet piętrowy, a każde piętro może przedstawiać inny motyw oraz smak. Jeśli zaś samych zaproszonych gości jest zaledwie kilku – wystarczy mały tort, aby każdy spróbował po kawałku. Gdzie jednak taki tort zamówić? Ciasta na zamówienie w Warszawie można zamawiać praktycznie w każdej większej (choć nie tylko) cukierni. Po uprzednim kontakcie telefonicznym lub osobistym – rodzice są w stanie zamówić tort, który będzie prezentował się idealnie zarówno pod względem wizualnym, jak i również smakowym.

Chrzest to ważna uroczystość

Przyjęcie chrztu świętego to niewątpliwie bardzo ważna chwila dla każdego rodzica. Zmycie grzechu pierworodnego oraz wpisanie się do wspólnoty kościoła to elementy, bez których praktykujący katolicy nie wyobrażają sobie rodzicielstwa. Warto jednak pamiętać, aby po mszy chrzcielnej zorganizować dla gości, choć skromny poczęstunek w zaciszu domowym, lub w restauracji. Przygotowany na taką okazję tematyczny tort na pewno urozmaici przyjęcie oraz będzie stanowił piękną pamiątkę na późniejszych zdjęciach.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy