Szukaj

Czyste okna bez zacieków i smug – to proste!

Czyste okna bez zacieków i smug – to proste!

Słoneczny i ciepły dzień to idealna okazja do umycia okien. Nie warto czekać z tym, aż całkiem stracą przejrzystość. Czyste okna rozświetlają pomieszczenie i pomagają w utrzymaniu wrażenia czystego i schludnego wnętrza. Okna stanowią zazwyczaj dużą, przeszkloną powierzchnię, dlatego utrzymanie ich w czystości wymaga regularnych wysiłków. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, którą ułatwiają szybkie

Słoneczny i ciepły dzień to idealna okazja do umycia okien. Nie warto czekać z tym, aż całkiem stracą przejrzystość. Czyste okna rozświetlają pomieszczenie i pomagają w utrzymaniu wrażenia czystego i schludnego wnętrza. Okna stanowią zazwyczaj dużą, przeszkloną powierzchnię, dlatego utrzymanie ich w czystości wymaga regularnych wysiłków. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, którą ułatwiają szybkie i bezproblemowe uporanie się z tym problemem. Profesjonalne akcesoria do mycia szyb pomagają zmienić tę czynność z uciążliwej konieczności w przyjemne i szybkie zadanie.

Jak uniknąć zacieków i smug po umyciu okien? 

Planując mycie szyb należy zaopatrzyć się w dobrej jakości płyn do mycia okien. Jest to środek, od którego zależy łatwość usuwania zanieczyszczeń oraz efekt końcowy w postaci szyby bez smug. Clinex płyn do szyb to przykład skutecznego detergentu, który znajduje się w wygodnym atomizerze. Ważne jest aby pojemnik rozpraszał płyn na bardzo małe cząsteczki, sprawiające wrażenie unoszącej się w powietrzu mgiełki. Duże krople mogą zostawić na szybie zacieki, które trudno będzie usunąć. Clinex jest również dostępny w postaci pianki, co jeszcze bardziej ułatwia naniesienie go na powierzchnię okna. Sprawdzony płyn do szyb warto mieć pod ręką w dużym (na przykład pięciolitrowym) opakowaniu, aby w razie potrzeby uzupełnić zapas w atomizerze.

Ręcznik papierowy, myjka, czy ściągaczka – które akcesoria do mycia szyb są najlepsze?

Do mycia szyb niezbędne jest akcesorium, za pomocą którego skutecznie zetrzemy wszystkie zanieczyszczenia. Wiele osób lubi stosować ręcznik papierowy lub bawełniane ściereczki, które sprawdzają się w warunkach domowych. Jednak gdy mamy do umycia przeszklenia o dużej powierzchni warto postawić na profesjonalne rozwiązania. Najlepszy sprzęt do mycia okien to obecnie myjki zamontowane na wygodnych uchwytach. Mają one szerokość ok 30-40cm, co pozwala na szybkie wyczyszczenie dużych powierzchni. Myjki wykonane są włókien syntetycznych, które nie strzępią się, są bardzo trwałe i po zdjęciu z uchwytu można je wygodnie prać w temperaturze 60°C. Do kompletu z myjką warto zaopatrzyć się w ściągaczkę wody. Jest to przydatne akcesorium, które pozwala na usunięcie z szyby nadmiaru wody, tak aby pozostawić czystą powierzchnię bez zacieków i smug.

Czyste okna nawet pod sufitem – jak rozrobić?

Okna w naszych domach oraz innych pomieszczeniach często znajdują się na dużej wysokości, przekraczającej 2 lub 3m. Tajemnica szyb lśniących pod sam sufit kryje się w zastosowaniu odpowiedniego sprzętu do mycia okien, który pozwala dotrzeć na duże wysokości. W tej sytuacji bardzo przydaje się kij teleskopowy, który można rozsunąć do długości nawet 3m. Powinien on być lekki (na przykład aluminiowy), posiadać blokadę wysokości oraz uniwersalny gwint do zamontowania myjki i ściągaczki.

Mycie okien, zwłaszcza o dużej powierzchni to zwykle przedsięwzięcie, które planujemy z wyprzedzeniem. Przy tego typu porządkach warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, aby nasz wysiłek zaowocował szybami o lśniącej powierzchni bez zacieków i smug.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy