Szukaj

Kolejne kroki Hondy na drodze do elektryfikacji

Kolejne kroki Hondy na drodze do elektryfikacji

Honda jest najbardziej wpływowym przedsiębiorstwem w branży motoryzacyjnej. Od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy samochodów, cenionych na całym świecie motocykli, a także skuterów, robotów i silników. Obecnie Honda wdrożyła plan elektryfikacji, którego efekty mają stać się widoczne już w 2022 roku. Japonia jest czołowym producentem wysokiej klasy urządzeń elektronicznych. Dzięki staraniom zarządu przedsiębiorstwa,

Honda jest najbardziej wpływowym przedsiębiorstwem w branży motoryzacyjnej. Od wielu lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy samochodów, cenionych na całym świecie motocykli, a także skuterów, robotów i silników. Obecnie Honda wdrożyła plan elektryfikacji, którego efekty mają stać się widoczne już w 2022 roku. Japonia jest czołowym producentem wysokiej klasy urządzeń elektronicznych. Dzięki staraniom zarządu przedsiębiorstwa, Honda ma szanse stać się jednym z najbardziej cenionych w świecie motoryzacyjnym przedsiębiorstw oferujących swoim klientom nowoczesne rozwiązania, które idą w parze z ochrona środowiska naturalnego, a co za tym idzie naszym bezpieczeństwem.

Elektryfikacja Hondy – na czym polega?

Honda ogłosiła kolejne kroki na drodze elektryfikacji pojazdów na rynek europejski. W ramach strategii „Electric Vision’’ firma zakłada wprowadzenie modelu Honda E, a także pojazdów nowej generacji opierających się wyłącznie na napędzie hybrydowym. Co więcej, zarząd przedsiębiorstwa właśnie ogłosił, że do 2022 roku popularne modele samochodów zostaną wyposażone w silniki hybrydowe.

„Electric Vision’’ – szczegóły strategii

„Electric Vision’’ zakłada, iż do 2022 roku gama samochodów Hondy w Europie zostanie wyposażona w zelektryfikowane układy napędowe. Pion zarządzający wdrożeniem tej strategii rozpoczął od wprowadzenia na rynek modelu CR-V Hybrid. Całość została zaprezentowana na liczących się w motoryzacyjnym świecie targach.

W przeciwieństwie do tradycyjnych hybryd, w modelu e:HEV promowanym przez Hondę to silnik spalinowy wytwarza energię, która jest wykorzystywana do zasilania jednostki elektrycznej. Efektem tego rozwiązania jest przede wszystkim płynność jazdy, a także dynamika przyspieszeń, na która zwracają uwagę doświadczeni kierowcy. Opracowany przez specjalistów zatrudnionych w Hondzie specjalny system kontroli przepływu energii pozwala znacząco zmniejszyć zużycie paliwa. Już w przyszłym roku będziemy mogli nabyć Hondę Jazz z takim napędem. W kolejnych latach na rynku będą sukcesywnie pojawiać się kolejne auta Hondy wyposażone w nowoczesną hybrydę.

Nowy system zarządzania energią dla rynku europejskiego

Nowa Honda zamierza rozpocząć współpracę z wiodącym dostawcą energii – Vattenfall. Współpraca ta umożliwi dokonanie rzeczy nie mającej dotychczas precedensu, mianowicie zawarcie kontraktu dotyczącego elastycznego wykorzystania energii. Obie firmy będą dążyły do wprowadzenia dostaw energii, które umożliwią ładowanie samochodów Honda w sytuacjach najbardziej korzystnych z punktu zapotrzebowania sieci. Rozwiązanie to ma też popularyzować pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł. Początkowo dostawy te mają zostać wdrożone w Wielkiej Brytanii, a także Niemczech. Następnie, po wprowadzeniu stosownych modyfikacji, pojawią się w pozostałych krajach europejskich.

Honda dynamicznie reaguje na potrzeby rynku. Specjaliści zatrudnieni w jej szeregach dążą do stworzenia nowych rozwiązań, które będą wygodne dla konsumenta, a także nie przyczynią się do degradacji środowiska naturalnego.

Źródło: autowitolin.pl – salon Honda Warszawa

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy