Szukaj

Strzelanie z instruktorem – jak wyglądają pierwsze wizyty na strzelnicy?

Strzelanie z instruktorem – jak wyglądają pierwsze wizyty na strzelnicy?

Podczas pierwszych wizyt na strzelnicy, początkujący adepci muszą przygotować się na godziny poświęcone na strzelanie z instruktorem. W innym wypadku mogłoby dojść do niebezpiecznych sytuacji. Co warto wiedzieć przed udaniem się po raz pierwszy do strzelnicy? Pierwsza wizyta na strzelnicy Jeśli ktoś nigdy nie był na strzelnicy, będzie odczuwał ekscytację i podniecenie podczas pierwszej wizyty i

Podczas pierwszych wizyt na strzelnicy, początkujący adepci muszą przygotować się na godziny poświęcone na strzelanie z instruktorem. W innym wypadku mogłoby dojść do niebezpiecznych sytuacji. Co warto wiedzieć przed udaniem się po raz pierwszy do strzelnicy?

Pierwsza wizyta na strzelnicy

Jeśli ktoś nigdy nie był na strzelnicy, będzie odczuwał ekscytację i podniecenie podczas pierwszej wizyty i jest to całkowicie zrozumiałe. Będzie to wielkie doświadczenie, bo osoba, która nigdy nie trzymała broni palnej w dłoniach, będzie mogła skonfrontować się (oczywiście nie bezpośrednio) z jej siłą. Zanim jednak owa broń znajdzie się w rękach strzelającego lub strzelającej, muszą oni uzbroić się w cierpliwość. Dlaczego? Każda strzelnica musi przestrzegać określonych reguł, które decydują o tym, że owo miejsce będzie pozostawać miejscem bezpiecznym dla wszystkich mimo używania, trzeba to powiedzieć, niebezpiecznych urządzeń.

Aby skorzystać ze strzelnicy, należy przejść obowiązkowy instruktaż.

Przygotowania, przygotowania!

Zazwyczaj pierwsza wizyta na strzelnicy nie niesie ze sobą zbyt wielkich wymagań, bo wszystkiego osoba zainteresowana tą formą aktywności dowiaduje się na miejscu. Podkreślenia wymaga istotna kwestia: należy bezwzględnie słuchać instruktora. Jest on (lub ona) osobą niezwykle doświadczoną i odpowiedzialną, więc każde jego słowo trzeba uznawać za żelazną zasadę.

Podstawową kwestią, o którą trzeba zadbać, jest odzież. W strzelnicy zamkniętej ubiór osoby strzelającej będzie wyglądał inaczej niż w przypadku osoby, która korzysta ze strzelnicy otwartej. Trzeba jednak przyznać: na strzelnicy nie ma zbyt dużo ruchu, jest skupienie na celu i strzelanie, więc jeśli osoba wybiera się zimą na strzelnicę otwartą, musi ubierać się ciepło. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie rękawiczki, bo strzelanie rozedrganymi z zimna dłońmi nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli zaś chodzi o lato: warto ubierać się przewiewnie, ale niezbyt odkrywać swoje ciało, gdyż może w nie trafić rozgrzana łuska, a to nie jest przyjemne (i bezpieczne!).

Szkolenie strzeleckie

Oto kilka wskazówek, które usłyszy każdy na każdej strzelnicy bez względu na jej rodzaj:

  • należy kierować twarz w stronę celu;
  • trzeba trzymać broń dwiema dłońmi;
  • łokcie należy wyprostować do tarczy pod kątem prostym;
  • nie wolno obracać się, skręcać ciałem, chybotać podczas oddawania strzału;
  • jeśli ktoś nie strzela, nie trzyma też palca na spuście.

To podstawy, które musi znać każdy, kto zechce spróbować swoich sił w strzelectwie. Stosując się do powyższych wskazówek, można śmiało liczyć na to, że pierwsza wizyta na strzelnicy w Warszawie lub innym mieście będzie udana.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy