Szukaj

Obróbka blachy – jakie urządzenia wybrać?

Obróbka blachy – jakie urządzenia wybrać?

Konkurencyjność przedsiębiorstwa to przede wszystkim analizowanie trendów na rynku i przewidywanie potrzeb klientów. W obecnych czasach cena nie stanowi już jedynego kryterium, decydującego o nawiązaniu współpracy biznesowej. O wiele większe znaczenie ma jakość świadczonych usług i wykorzystywanie nowoczesnych technologii w procesie produkcji. Metody obróbki blachy Blacha jest wyrobem hutniczym, powstałym na skutek przetopienia różnych metali.

Konkurencyjność przedsiębiorstwa to przede wszystkim analizowanie trendów na rynku i przewidywanie potrzeb klientów. W obecnych czasach cena nie stanowi już jedynego kryterium, decydującego o nawiązaniu współpracy biznesowej. O wiele większe znaczenie ma jakość świadczonych usług i wykorzystywanie nowoczesnych technologii w procesie produkcji.

Metody obróbki blachy

Blacha jest wyrobem hutniczym, powstałym na skutek przetopienia różnych metali. Grubość blachy może wynosić od dziesiątych części milimetra do nawet kilkuset milimetrów. Wszystko zależy od parametrów walcowania. W dalszych procesach nadaje się blasze również odpowiedni kształt. W zależności od przeznaczenia materiału, wyróżnia się np. blachy faliste i trapezowe (wykorzystywane na pokrycia dachowe), blachy platerowane (stosowane do wyrobu sztućców) lub blachy ocynkowane, z których wykonywane są stalowe puszki dla branży spożywczej.

Aby móc cokolwiek wykonać z blachy, konieczne jest poddanie jej profesjonalnej obróbce. Można tutaj wskazać na obróbkę plastyczną, termiczną czy powierzchniową. W trakcie obróbki termicznej następuje przycięcie blachy do odpowiedniego rozmiaru lub wycinanie najróżniejszych kształtów w arkuszu, do czego służą nowoczesne lasery lub wycinarki plazmowe. Obróbka plastyczna polega na nadaniu materiałowi odpowiedniego kształtu np. w procesie gięcia lub zwijania. Obróbka powierzchniowa z kolei ma na celu przystosowanie powierzchni blachy, czyli np. jej wyszlifowanie, wypolerowanie lub gratowanie (usunięcie wypływek powstałych w procesie produkcji lub obróbki).

Urządzenia do obróbki blachy

Na rynku można znaleźć wiele urządzeń do obróbki blachy. Warto jednak skupić się na profesjonalnych maszynach, oferowanych przez doświadczonych przedstawicieli producentów, gwarantujących wysoką jakość swoich produktów. Jednym z bardziej profesjonalnych urządzeń do plastycznej obróbki blachy jest prasa krawędziowa Baykal seria APHS, która gnie blachę z naciskiem 40 do ponad 1000 ton. Prasa posiada innowacyjne rozwiązania, takie jak zaawansowany system sterowania DELEM lub CYBELEC, czy możliwość pracy w ponad 10 osiach. Innym urządzeniem, niezbędnym przy procesie produkcji, jest np. centrum wiertarskie do blach wielkogabarytowych APD CNC, posiadające sterowanie marki Mitsubishi lub Siemens oraz sztywną, spawaną stalową konstrukcję. Centrum wiertarskie umożliwia sterowane wiercenie, znakowanie, gwintowanie oraz frezowanie blachy, a w standardowym zestawie posiada przenośnik wiórów oraz układ podawania środka chłodzącego przez wrzeciono. Do kompleksowej obróbki blachy przyda się również wycinarka laserowa Baykal Seria BLS-N fiber, która posiada najnowocześniejsze rozwiązania efektywnej obróbki metali, gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo pracy operatora, jest łatwa w obsłudze i – co niezwykle istotne – ma niskie koszty eksploatacji.

Dokonując wyboru urządzeń do własnego przedsiębiorstwa, warto skupić się na nowoczesnych technologiach, które nie tylko podniosą jakość i wydajność pracy, ale również zwiększą konkurencyjność firmy, pozwalając jej tym samym uzyskać miano lidera w swojej branży.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy