Szukaj

Jak pozbyć się problemów z erekcją?

Jak pozbyć się problemów z erekcją?

Problem, który dotyka wielu Polaków. Doraźnie warto stosować żele intymne  Problemy z erekcją, jak szacują seksuolodzy i urolodzy, dotykają obecnie 1,5 miliona dorosłych Polaków. Niestety dla wielu z nich nadal jest to wstydliwy, ukrywany problem i tylko co trzeci mężczyzna z zaburzeniami erekcji zgłasza się do lekarza. Ponad połowa mężczyzn nie wie, jak zapobiegać tej

Problem, który dotyka wielu Polaków. Doraźnie warto stosować żele intymne 

Problemy z erekcją, jak szacują seksuolodzy i urolodzy, dotykają obecnie 1,5 miliona dorosłych Polaków. Niestety dla wielu z nich nadal jest to wstydliwy, ukrywany problem i tylko co trzeci mężczyzna z zaburzeniami erekcji zgłasza się do lekarza. Ponad połowa mężczyzn nie wie, jak zapobiegać tej przypadłości, a większość wstydzi się do niej przyznać. Statystyki medyczne podają, że problemy z erekcją leczy około 100.000 chorych, a czas zgłoszenia się do lekarza od momentu ich wystąpienia to ponad dwa lata. Aż 3/4 mężczyzn w stałych związkach unika rozmów z partnerkami o sowich problemach, bojąc się ośmieszenia i częściej doprowadzając do rozpadu relacji niż podjęcia leczenia choroby. Z medycznego punktu widzenia zaburzenia erekcji (erectile dysfunction) definiuje się jako sytuację, kiedy mężczyzna nie może osiągnąć lub utrzymać wzwodu w stopniu wystarczającym do odbycia pełnego, czyli satysfakcjonującego stosunku. W takim przypadku warto stosować żele intymne oraz – jeśli problem nie ulegnie poprawie – udać się do lekarza, gdyż problemy z erekcją mogą mieć różnorodne podłoże zdrowotne.

problem z erekcja

Problemy z erekcją – ich najczęstsze przyczyny. Od fizjologii do relacji partnerskiej  

Problemy z erekcją mogą mieć bardzo różne podłoże zdrowotne, dlatego zachowawczo warto stosować żele intymne, zaś jeśli problem utrzymuje się powyżej roku, udać się do lekarza. Bardzo często przyczyną problemów z erekcją jest wadliwa, zbyt mała, produkcja testosteronu, hormonu produkowanego w jądrach, i nadmiar prolaktyny, czyli hormonu wytwarzanego w przysadce mózgowej. Przyczyną zaburzeń erekcji mogą być również choroby takie jak: cukrzyca, stwardnienie rozsiane, urazy rdzenia kręgowego, a także zażywanie leków antydepresyjnych. Zdarza się również, że przyczyną zaburzeń erekcji jest stres i blokady psychiczne powstałe w skutek braku satysfakcji w związku partnerskim. Aby lepiej rozładować  napięcia, lęki i codzienny stres, które mogą utrudniać mężczyźnie satysfakcjonujące współżycie, zaleca się stosowanie żelów intymnych, które poprawiają jakość stosunku i tym samym wpływają na satysfakcję obojga partnerów. W taki sposób psychologicznemu przerwaniu ulega błędne koło braku satysfakcji seksualnej, która zniechęca do podejmowania współżycia i pogłębia problemy z erekcją. Żele intymne urozmaicają współżycie i pomagają się w pełni zrelaksować.

Zaburzenia erekcji można leczyć  

Męskie zdrowie i sprawność seksualna zależą od wielu czynników fizjologicznych i psychologicznych, jeśli więc problemy z erekcją nie ustępują, konieczna jest wizyta u lekarza. Lekarz pierwszego kontaktu skieruje zwykle w takiej sytuacji do urologa, który w ramach wywiadu lekarskiego zapyta o przebyte i aktualne urazy oraz choroby, zbada penisa i jądra, a także sprawdzi czucie w kroczu i okolicach genitalnych. Najczęściej wykonuje się również wówczas ogólne badania lekarskie takie jak: mierzenie poziomu cukru we krwi, wielkości ciśnienia wysiłkowego i spoczynkowego oraz sprawdza poziom testosteronu i prolaktyny. W razie potrzeby proces diagnozy poszerzany jest o wizyty u seksuologa, psychoterapeuty, diabetologa, neurologa i kardiologa. Zdarza się niejednokrotnie, że męskie problemy z erekcją wymagają długotrwałej terapii par, aby najpierw odbudować relację w związku, a następnie zadbać o satysfakcję seksualną obojga partnerów. Najważniejsze jest jednak to, aby mężczyzna cierpiący na problemy z erekcją potrafił zwrócić się o pomoc do specjalisty, a przede wszystkim zaufał partnerce, dzieląc się swoimi lękami i obawami dotyczącymi łączącego ich związku. Problemy z erekcją dotykają bowiem przejściowo wielu mężczyzn i większości z nich udaje się z sukcesem pokonać taki kryzys.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy