Szukaj

Kwas hialuronowy – zastosowanie w kosmetologii

Kwas hialuronowy – zastosowanie w kosmetologii

Kwas hialuronowy to związek organiczny od lat chętnie stosowany w kosmetologii. Jego niesłabnąca popularność oraz niesamowite właściwości sprawiają, że w gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z wielu zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. A jak składnik ten wpływa na skórę twarzy i kiedy warto go zastosować? Nawilżanie ust kwasem hialuronowym Kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne i wiąże

Kwas hialuronowy to związek organiczny od lat chętnie stosowany w kosmetologii. Jego niesłabnąca popularność oraz niesamowite właściwości sprawiają, że w gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z wielu zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. A jak składnik ten wpływa na skórę twarzy i kiedy warto go zastosować?

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne i wiąże wilgoć w skórze właściwej, dzięki czemu może być stosowany do głębokiego nawilżenia ust. Dodatkowo użycie kwasu hialuronowego pozwala na wygładzenie i ujędrnienie ust oraz poprawienie ich kolorytu. W efekcie usta będą delikatnie uwydatnione, a przy tym zachowają naturalny wygląd. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym to bezpieczny i bezbolesny zabieg, który poprzedza nałożenie znieczulenia. Następnie kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w wargę przy użyciu cienkiej igły, a po aplikacji należy powoli rozmasować usta, by równomiernie rozprowadzić preparat.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy stosuje się również jako wypełnienie zmarszczek lub profilaktycznie w miejscach, gdzie z dużym prawdopodobieństwem mogą się wkrótce pojawić nowe zmarszczki. Zabieg ten jest prosty i polega na wstrzyknięciu odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego w głąb naskórka. Efekt wypełnienia jest praktycznie natychmiastowy, a sam zabieg warto powtarzać co 6 lub co 12 miesięcy w zależności od indywidualnych potrzeb.

Modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym

Z biegiem lat skóra wiotczeje i traci swoją pierwotną jędrność oraz elastyczność. Wówczas można zaobserwować pojawienie się opadających policzków i cieni pod oczami, które zmieniają wygląd twarzy. W takim wypadku warto rozważyć wolumetrie, czyli zabieg modelowania owalu twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego w gęstszej postaci. Doświadczony kosmetolog podczas ostrzykiwania twarzy sprawnie wyrówna jej kontur i zwiększy objętość, sprawiając, że będzie wyglądała młodziej i zdrowiej.

Kto może skorzystać z zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym podobnie jak i inne zabiegi z użyciem tego preparatu jest całkowicie bezpieczne, ponieważ substancja ta naturalnie występuje w ludzkim organizmie i nie wywołuje reakcji alergicznych. Jednak istnieją pewne przeciwwskazania do stosowania kwasu hialuronowego takie jak ciąża i karmienie piersią, choroby skóry, skłonność do powstawania blizn oraz nadwrażliwość na wybrane składniki. Poza tym wyjątkami każda osoba chcąca poprawić wygląd swojej skóry może poddać się zabiegom z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Gładka i jedwabista skóra twarzy oraz jędrne i nawilżone usta to idealny sposób na zachowanie młodego wyglądu. Dlatego osoby zainteresowane opóźnieniem starzenia skóry powinny rozważyć nawilżanie ust kwasem oraz inne atrakcyjne zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy