Szukaj

Mezoterapia na przebarwienia – jakich efektów możesz się spodziewać?

Mezoterapia na przebarwienia – jakich efektów możesz się spodziewać?

Przebarwienia na skórze pojawiają się z wielu powodów. Przybierają różny odcień i posiadają różną wielkość. Pojawiają się na odsłoniętych i narażonych na kontakt ze światłem dziennym częściach ciała: na twarzy, grzbietach rąk, szyi i dekolcie. Na przebarwienia najbardziej narażone są kobiety po ukończeniu 30.roku życia. Ocenia się, że ok. 30% w tym przedziale wiekowym już je

Przebarwienia na skórze pojawiają się z wielu powodów. Przybierają różny odcień i posiadają różną wielkość. Pojawiają się na odsłoniętych i narażonych na kontakt ze światłem dziennym częściach ciała: na twarzy, grzbietach rąk, szyi i dekolcie. Na przebarwienia najbardziej narażone są kobiety po ukończeniu 30.roku życia. Ocenia się, że ok. 30% w tym przedziale wiekowym już je posiada i jeszcze więcej, bo 90% kobiet po 50 roku życia.

Mezoterapia igłowa na przebarwienia 

Plamki pojawiające się na skórze tworzy nagromadzona miejscami melanina, barwnik aktywujący się pod wpływem promieniowania UV. Bywa, że przebarwienia są wynikiem intensywnej produkcji samego barwnika, ale też zwiększonej produkcji melanocytów – komórek pigmentowych. Przyczyn powstawania przebarwień jest kilka, najczęściej powstają z połączenia eskpozycji na słońce i zmian hormonalnych zachodzących w organizmie. Mogą też stanowić jeden ze skutków chorób ogólnoustrojowych czy stosowania kosmetyków i leków z zawartością substancji fotouczulających. Bywa, że plamki na skórze mają podłoże genetyczne.

Jednym z najbardziej skutecznych zabiegów kosmetycznych stosowanych do niwelowania przebarwień powstałych na skutek działania promieni UV jest mezoterapia igłowa, polegająca na wprowadzeniu śródskórnym niewielkich dawek substancji odżywczych. Na skutek nakłuwania skóry bardzo cienką igłą powstają dziesiątki maleńkich grudek, w których obecny jest zaaplikowany preparat. Po kilkudziesięciu godzinach ślady po nakłuciach zanikają a podane aktywne składniki substancji odżywczych ulegają całkowitemu wchłonięciu w skórę.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej na przebarwienia skórne 

Mezoterapia igłowa przede wszystkim skutecznie i głęboko nawilża skórę, uzupełnia niedobór witamin i minerałów, wspomaga mikrokrążenie. Ale też ją optycznie odmładza i rozjaśnia, rozjaśnieniu ulegają również dawne przebarwienia. Zabieg mezoterapii igłowej poprawia strukturę skóry i usprawnia jej funkcje. Pogrubienie, dzięki zabiegowi, skóry i naskórka redukuje automatycznie zmarszczki i zasinienia pod oczami. Skóra emanuje zdrowym i odświeżonym wyglądem. Mezoterapia igłowa niweluje różne uszkodzenia posłoneczne skóry, w tym przebarwienia, ale też poprawia wygląd miejsc z bliznami pourazowymi, zaburzeniami rogowacenia oraz poprawia wygląd skóry potrądzikowej.

Mezoterapia igłowa nie działa natychmiast, widoczne efekty pojawiają się po serii zabiegów: od 4-6 aplikacji. Optymalnie jest, gdy odbywają się one cyklicznie co 2-4 tygodnie, następnie jako podtrzymanie efektu raz na kilka miesięcy. Dawka przypominająca pozwala na przedłużenie efektu kuracji na wiele miesięcy.

Współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna stworzyła szereg zabiegów wpisujących się w potrzeby odmładzania, regeneracji i rewitalizacji skóry. Warto wykorzystywać ich potencjał przede wszystkim dla własnego samopoczucia i komfortu.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy