Szukaj

Pomysły na wykorzystanie trawertynu w salonie

Pomysły na wykorzystanie trawertynu w salonie

Trawertyn to skała osadowa o jasnej kolorystyce. Najczęściej występuje w barwach beżowych połączonych z żółtym kolorem lub lekko czerwonymi akcentami. Kamień ten wyróżnia wysoka wytrzymałość i lekka waga. W naszych czasach trawertyn występuje najczęściej w formie płytek lub tynku. Zastosowanie trawertynu Trawertyn należy do materiałów budowlanych, które stosuje się w wykończeniach obiektów oraz w aranżacji

Trawertyn to skała osadowa o jasnej kolorystyce. Najczęściej występuje w barwach beżowych połączonych z żółtym kolorem lub lekko czerwonymi akcentami. Kamień ten wyróżnia wysoka wytrzymałość i lekka waga. W naszych czasach trawertyn występuje najczęściej w formie płytek lub tynku.

Zastosowanie trawertynu

Trawertyn należy do materiałów budowlanych, które stosuje się w wykończeniach obiektów oraz w aranżacji wnętrz. Co prawda na przestrzeni lat zmieniała się jego forma, ale dalej jest popularnym materiałem wykorzystywanym do upiększania różnych przestrzeni mieszkalnych. Trawertyn należy do wytrzymałych materiałów, dlatego mimo upływu czasu nie ulega zniszczeniu. Najczęściej pojawia się w aranżacjach domowych, gdzie można go wykorzystać na różnorakie sposoby. Zazwyczaj znajduje zastosowanie w zdobieniu ścian. Poza tym można z niego wykonać blaty kuchenne, obudować kominek lub wykończyć przestrzeń podłogową. Producenci tego materiału zauważają, że trawertyn świetnie się nadaje do zastosowania w domowych wnętrzach.

Trwały i wytrzymały materiał

Trawertyn należy do tego rodzaju materiałów, z których często wykonuje się wykończenia wnętrz. Trzeba przy tym pamiętać, że jest to kamień, który chłonie wilgoć. Dlatego nie powinno się go wykorzystywać tam, gdzie istnieje ryzyko zachlapania powierzchni. Wyjątkiem są powierzchnie, które zabezpiecza się specjalnym preparatem. Na rynku możemy zakupić trawertyn, który już jest poddany obróbce. W takiej formie można go wykorzystać praktycznie wszędzie. Bardzo popularne są odpowiednio zabezpieczone płyty. Jeśli trawertyn jest wykorzystywany do wykończenia ścian, to najczęściej występuje w formie tynku. Ze względu na to, że jest odporny na ścieranie i rozwój niebezpiecznych dla człowieka grzybów i pleśni, świetnie się do tego nadaje.

Trawertyn w salonie

Trawertyn nadaje się do wszystkich wnętrz i w każdym z nich będzie się świetnie prezentował. Warto jednak wziąć pod uwagę pomysły na wykorzystanie trawertynu w salonie lub dużym pokoju. Zazwyczaj do wykończenia podłogi wybiera się standardowe płytki, drewno lub panele. Jednak dla osób, które mają dosyć przeciętnie wyglądających przestrzeni, polecany jest właśnie trawertyn. Neutralny kolor sprawia, że, materiał ten świetnie się nada na podłogę do salonu. Poza tym można go wyeksponować, wykładając ściany. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by znalazł się on zarówno na podłodze, jak i ścianach. Wówczas można osiągnąć tak zwany efekt pałacowy, a wnętrze będzie wyjątkowo eleganckie. Trawertynem można także obudować kominek, co w znacznym stopniu przyczyni się do odświeżenia tego salonowego elementu.

Trawertyn należy do tych materiałów, które będą się świetnie prezentować w każdej przestrzeni mieszkalnej. Ze względu na swoją konstrukcję sprawdzi się nawet w bardzo wymagających wnętrzach. Jego walory i kolorystyka sprawiają, że za jego pomocą można uzyskać ciekawy i wyjątkowy efekt w wielu stylizacjach.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy