Szukaj

3 najciekawsze gry platformowe na Play Station 4 dla całej rodziny

3 najciekawsze gry platformowe na Play Station 4 dla całej rodziny

Konsole takie jak PlayStation 4 już od dłuższego czasu stały się jednym z głównych źródeł rozrywki dla rzeszy fanów gier. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa je jako sposób na wspólne spędzanie czasu dla całej rodziny. Wielu rodziców przy wyborze gier na PlayStation dla swoich dzieci staje jednak przed niemałym dylematem. Jaką grę

Konsole takie jak PlayStation 4 już od dłuższego czasu stały się jednym z głównych źródeł rozrywki dla rzeszy fanów gier. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób rozważa je jako sposób na wspólne spędzanie czasu dla całej rodziny. Wielu rodziców przy wyborze gier na PlayStation dla swoich dzieci staje jednak przed niemałym dylematem. Jaką grę wybrać, aby dziecko było z niej zadowolone, a równocześnie cała rodzina mogła wspólnie czerpać z niej jak najwięcej radości?

Coś dla dużych i małych

Idealna gra rodzinna na PlayStation 4 powinna być źródłem rozrywki, które trafi zarówno do dzieci, jak i do rodziców. Musi ona przyciągać osoby z różnych grup wiekowych: nie wydawać się zbyt dziecinna dla dorosłych, ani za trudna dla najmłodszych. Oczywistym rozwiązaniem stają się więc gry platformowe, których forma znana jest praktycznie każdemu – istnieje ich tak wiele, że większość z nas miała z nimi styczność przynajmniej raz w życiu. Ale skoro jest ich tak dużo, to którą z nich wybrać?

Najciekawsze gry platformowe na Play Station 4 dla całej rodziny powinny mieć proste do zrozumienia zasady działania, dzięki czemu nie będą odpychać od siebie dzieci ani osób, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z samą konsolą. Równocześnie powinny oferować rozrywkę dla każdej grupy wiekowej – nie mogą więc być powtarzalne i przewidywalne. Poniżej przedstawiamy gry, które naszym zdaniem spełniają te wymagania i są idealnym wyborem dla rodzin.

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated, czyli klasyk w nowej odsłonie

Postać SpongeBoba Kanciastoportego jest znana najmłodszym już od lat. Teraz mają okazję wcielić się w swojego ulubionego bohatera w nowej odsłonie. Obok SpongeBoba występują także Patryk Rozgwiazda i Sandy Pysia – każde z nich ma wyjątkowe umiejętności, z których gracz może korzystać, aby osiągnąć cel. W grze znajduje się wiele unikalnych, otwartych lokacji, w których można znajdować skarby i szukać tajnych przejść – gwarantuje to godziny zabawy, która szybko się nie znudzi. Co więcej, gra oferuje tryb multiplayer, w którym dwóch graczy może połączyć się przez sieć lub użyć jednej konsoli, aby zjednoczyć siły i walczyć z przeciwnikami, takimi jak Robo Skalmar. Ten tryb umożliwia też wcielenie się w 4 nowe postacie – każda z nich ma unikatowe zdolności, których może użyć w walce. SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated jest doskonałym wyborem, nie tylko dla fanów kreskówki.

Crash Bandicoot 4 Najwyższy Czas – kolejna część znanej serii

Seria gier Crash Bandicoot przez lata zdobyła miliony fanów na całym świecie, a sama postać stała się już praktycznie ikoną konsoli PlayStation. W najnowszej grze o przygodach jamraja dostępne są nowe zdolności i postaci oraz to, co było najważniejsze w każdej poprzedniej z grze z serii: mnóstwo dobrej zabawy! Czwarta odsłona jest kontynuacją gry Crash Bandicoot: Warped – to idealny wybór również dla osób, które pamiętają postać szalonego zwierzaka ze swojego dzieciństwa.

Nowe mechaniki takie jak bieganie po ścianach czy jazda po poręczach połączone ze znaną już rozgrywką zbierania owoców podczas biegnięcia przed siebie gwarantują, że gra dostarczy rozrywki nowym fanom i osobom, które znają serię od lat. Crash Bandicoot 4 Najwyższy Czas jak dotąd jest dostępny jedynie w pre-orderze, ale warto rozważyć tę grę jako wybór dla swojej rodziny.

LEGO Marvel Collection – pakiet gier, które trafią do każdego

W skład kolekcji wchodzą gry LEGO® Marvel Super Heroes, LEGO® Marvel Avengers, LEGO® Marvel Super Heroes 2 oraz łącznie 21 dodatków do tych części. W grach zawarta jest oryginalna fabuła znana z filmów Marvela, co czyni pakiet świetnym wyborem dla fanów uniwersum. Gracze mogą odblokować ponad 100 postaci, a różni bohaterowie mają wyjątkowe zdolności użyteczne z walce ze złoczyńcami. Dziesiątki ciekawych poziomów wypełnionych przygodami i akcją sprawia, że gra jest odpowiedzią na nudę na wiele godzin, a połączenie serii gier LEGO z postaciami znanymi z filmów trafia w gusta zarówno najstarszych i najmłodszych. Pakiet oferuje również opcję multiplayer, dzięki czemu członkowie rodziny mogą wspólnie pokonywać kolejne przeszkody.

Dobry wybór = gwarancja świetnej zabawy dla całej rodziny

Gry platformowe mogą stać się ulubionym źródłem rozrywki dla całej rodziny – pod warunkiem, że postawimy na odpowiednie pozycje. Przy ilości tytułów obecnych na rynku wybór nie zawsze wydaje się być oczywisty, szczególnie dla osób, które nie interesują się aktywnie światem gier. Przedstawione powyżej 3 najciekawsze gry platformowe na Play Station 4 dają pewność, że zakup będzie udany i cała rodzina z niego skorzysta. Warto iść do przodu wraz w technologią – szczególnie, jeśli może dać to tyle radości.

źródło: gamefinity.pl – sklep z grami

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy