Szukaj

Mezoterapia – kiedy igła, a kiedy kaniula?

Mezoterapia – kiedy igła, a kiedy kaniula?

Mezoterapia to jeden z zabiegów medycyny estetycznej poprawiający stan skóry, a jednocześnie stymulujący ją do regeneracji. Sam zabieg polega na wykonaniu mikronakłuć na powierzchni skóry specjalnym urządzeniem, który podczas dokonywania nakłuć wprowadza w głębsze partie skóry odpowiednie preparaty pomagające w uzyskaniu wyjątkowych efektów zabiegu. W zależności od rodzaju przeprowadzanego zabiegu, części twarzy, na jakim jest

Mezoterapia to jeden z zabiegów medycyny estetycznej poprawiający stan skóry, a jednocześnie stymulujący ją do regeneracji. Sam zabieg polega na wykonaniu mikronakłuć na powierzchni skóry specjalnym urządzeniem, który podczas dokonywania nakłuć wprowadza w głębsze partie skóry odpowiednie preparaty pomagające w uzyskaniu wyjątkowych efektów zabiegu. W zależności od rodzaju przeprowadzanego zabiegu, części twarzy, na jakim jest on wykonywany, a także wybranej techniki, mezoterapia wykonywana może być za pomocą igły, bądź kaniuli. Która technika jest lepsza? Na co postawić podczas zabiegu mezoterapii? 

Mezoterapia kaniulą – dla kogo?

Mezoterapia kaniulą, chociaż znana jest w medycynie estetycznej od lat, dopiero w ostatnim czasie wzbudziła sporo kontrowersji. Chociaż używanie jej w zdecydowanej większości przypadków nie ma konkretnego przełożenia co do konkretnej grupy pacjentów, a zazwyczaj wybór narzędzia, jakim wykonywana jest mezoterapia, uzależniona jest od preferencji lekarza przeprowadzającego zabieg. Aby zrozumieć, czym właściwie jest mezoterapia kaniulą warto poznać samo narzędzie i jego budowę. Kaniula to nic innego jak niewielka rurka nieposiadająca ostrego końca. To właśnie dzięki temu kaniula nie przechodzi przez tkanki tylko pomiędzy nimi, co nie przyczynia się do powstawania siniaków. Jednak aby wykorzystać kaniulę do mezoterapii, niezbędne jest wykonanie nakłucia za pomocą igły, aby móc wprowadzić w ów otwór kaniulę. 

Mezoterapia igłowa – co należy wiedzieć?

Mezoterapia igłowa jest znacznie bardziej popularna od zabiegów wykonywanych kaniulą. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż igły do mezoterapii są znacznie tańszym rozwiązaniem. Wiele preparatów, używanych do mezoterapii z powodzeniem wstrzykiwana może być w głąb skóry za pomocą igły, dając tym samym wymierne efekty. Zabieg mezoterapii z wykorzystaniem igły pozwala na precyzyjne operowanie narzędziem i trafieniem dokładnie w to miejsce, na którym nam zależy. Igła sprawdza się także we wszystkich rozwiązaniach, które wykorzystują podskórne podanie preparatu, czego nie da się uzyskać za pomocą kaniuli.

Igły do mezoterapii czy kaniula

Decyzja czy zabieg wykonywany będzie z wykorzystaniem igły do mezoterapii, czy też kaniuli zazwyczaj podejmowana jest przez osobę wykonującą zabieg. W praktyce igły wykorzystywane są w przypadku zabiegów precyzyjnych, w których nie ma miejsca na pomyłki. Kaniula zaś to rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku podawania gęstych preparatów, które aplikowane za pomocą igły mogłyby spowodować rozerwanie się tkanek i zwiększyć prawdopodobieństwo powstania urazów i siniaków. Warto więc nie zamykać się na jedną technikę wykonywania mezoterapii, a dostępne możliwości traktować zamiennie. Pozwoli to na znaczące zwiększenie możliwości wykonywania zabiegów oraz dopasowania techniki do potrzeb.

Przeczytaj również

Najnowsze wpisy